email / eposta hesabı

• merhabalar,
    Mağaza / Etki Alanlarım menüsünden Eposta Yönet kısmında bir tane eposta adresi tanımladım ve gmail adresime yönlendirdim.

Bir adet de arkadaşım için eposta adresi tanımladım.

Benim merak ettiğim bu eposta adreslerini nasıl kullanıyoruz. mesela arkadaşım bu eposta adresinden posta atmak isterse nasıl yapacak.

kendisine attığım epostaya cevap yazdığında gmail adresinden geliyormuş gibi görünüyor.

Umarım anlatabilmişimdir.

Teşekkürler

Yardım istediğim blog (yalnızca oturum açmış kullanıcılar tarafından görülebilir).

• Merhaba,

WordPress’de yaptığınız tanımlama seçtiğiniz email adresine gelen mailleri gerçek mailinize yönlendirmenize yarar.

Gerçek mailinizden attığınız emaillerin tanımladığınız domaine ait email adresinden atılıyormuş gibi görünmesini sağlayan ayarlar tamamen mail servisinizle (gmail, hotmail, yahoo) alakalıdır.

Gmailde ne yapılması gerektiğini birazdan yazacağım

• İlk önce domain tanımlı mail adresini gmail’e tanıtmak / eklemek gerekiyor. Bunun için Gmail >> Ayarlar >> Hesaplar sekmesinde “Postaları şu adresten gönder” başlığında “Sahip olduğunuz başka bir e-posta adresi ekleyin”i seçin.

Açılan pencerede ad bölümünde görünmesini istediğiniz adınızı, mail bölümüne de domain tanımlı mail adresinizi girin. “Takma admış gibi davran” kutucuğu işaretli olsun, sonraki adıma geçin.

Sonraki adımda Gmail üzerinden gönder seçili olsun ve devam edin. Onay kodunu vermeden pencereyi kapatabilirsiniz. Google onay için domain tanımlı mail adresinize mail gönderecek, bu maildeki onay bağlantısına tıkladıktan sonra mail adresiniz hesabınıza eklenmiş olacak.

Tekrar Gmail >> Ayarlar >> Hesaplar sekmesine gelin. Eklemiş olduğunuz mail adresini varsayılan yapın. Burada “Bir iletiyi yanıtlarken” başlıklı bir ayar var.
    “İletinin gönderildiği adresten yanıtla”yı seçerseniz size gelen mail hangi adresinize atıldıysa otomatikman vereceğiniz cevap o adresten gider.
    “Her zaman varsayılan adresten yanıtla”yı seçerseniz mail hangi adresinize gelirse gelsin cevabınız sizin belirledğiniz mail adresinden (varsayılan) gider.

• @fotomaticos çok teşekkür ederim, dediklerini yaptım ve istediğim oldu. tekrardan teşekkürler :)

• Ben de takip için teşekkür ederim, kolay gelsin.

• @fotomaticos çok faydalı bilgiler sunuyorsunuz. Teşekkürler. <a href=”http://www.osmangazisatilikdaire.com
    “>osmangazi satılık daire

• ‘email / eposta hesabı’ konusu yeni yanıtlara kapalı.