You Tube Videoları Eklenmiyor

• Yazar
    Yazılar

ihyaca
    Üye

Kodu herzamanki gibi kopyalayıp yapıştırıyorum ancak yazı eklediğimiz sayfada görünmüyor.Youtube’dan kaynaklanan genel bir durum mu acaba yoksa soundcloud gibi mi olacak videolar da?

Yardım istediğim blog ihyaca.wordpress.com.

Tekrar deneyin ben az once youtube videolu bir yazi yayimladim.

ihyaca
    Üye

Olmuyor,hiç bir şekilde video eklenmiyor.Ne yapabilirim?

Daha once benzer bir baslik acmistiniz ve bu konu orada ayrintili bir sekilde tartisilmisti. Lutfen o basligi tekrar okuyunuz az once denedim hic bir sorun yok bende.

https://tr.forums.wordpress.com/topic/her-yolu-denedim-ama-video-ekleyemiyorum?replies=7

ihyaca
    Üye

Şu andaki sorunla o zamanki sorun farklı.O günden sonra bloguma kategori de açarak sık sık video ekledim ve herhangi bir sorun da yaşamadım.Şu anda herzaman yaptıklarımın aynısını yapmama rağmen eklenmiyor.Farketmeden bazı ayarları mı değiştirdim acaba?Eğer öyleyse bile eski doğru ayarlar hangileriydi hatırlamıyorum.Tabii bu bir olasılık,gerçek nedenin ne olduğunu bilemiyorum.

Daha onceki acmis olunan forumlari tekrar okuyarak sormus oldugunuz ve baskalarinin sormus oldugu sorulara verilen yanitlari okumaniz gerek. Ben youtube’dan denemk icin bir video ekledim hic bir sorun yasamadim dedigim gibi.

Videolari etkileyecek bir ayar benim bildigim yok, bozmus olamazsiniz. Kisayol kodunu zengin metin editorune eklemeniz gerek (html editorune degil). Buna dikkat edin.

Goz atmaniz gereken video’lar ile ilgili bir baska yontem icin asagidaki yonteme bakiniz:
    http://wpbtips.wordpress.com/2010/07/03/gigya-shortcode-1-videos/

Ingilizce forumlara da baktim genel bir sorun oldugunu sanmiyorum bu nedenle bu forumdan daha fazla yardim alabileceginizi dusunmuyorum.

ihyaca
    Üye

Genel bir sorun olduğunu ben de düşünmüyorum.Linkler ve yardımlar için teşekkür ederim..

karakama
    Üye

Temada geçici bir sorun ihtimaline karşın, destekblogu notepad temasına ayarlayıp bir deneme de ben yaptım, sorun yok.

Tam olarak ne yaptığınızı anlamadım, herhangi bir youtube videosunu nasıl eklemeye çalışıyorsunuz bloga?

Soundcloud ve bu sorun için support’a başvurmayı denediniz mi?

ihyaca
    Üye

@karakama,video eklerken herhangibir hata yapıyor olsam daha önceki videolar da eklenmezdi sanırım.Hata yapmadığımı düşünüyorum ancak bir sorun var.

1-youtube’dan kodu kopyalıyorum.

2-video ekle seçeneğinin olduğu yerde köşeli paranteze toutube ve = işaretiyle kodu yapıştırıp köşeli parantezi kapatıyorum.

3-Bu işlemden sonra kodun yazı ekle sayfasında görülmesi gerekiyor değil mi?

4-Görülmüyor,sayfa bomboş!

Kısa bir süre daha uğraşıp sonra da söylediğin gibi support’a başvurayım diyorum.Destek blogdaki uğraşın için de ayrıca teşekkürler :)

relentles
    Üye

hocam bende yeni bir çok video ekledim hiçbir sorun olmadı…
    you tubeden kodu kopyalıyorum noktasına virgilüne dokunmadan direkt yazıdaki (HTLM )kısmına yapıştırıyorum sonra gayet düzgün çalışıyor.

siz acaba kopyaladığınız kodlarda bir oynamamı yapıyorsunuz !!!!

işte daha geçen pazartesi koyduğum video.

http://cyberboks.wordpress.com/2011/03/05/robert-heleniustan-nakavtli-zafer/

ihyaca
    Üye

@relentles,kodda herhangi bir değişiklik yapmıyorum.Daha önce yaptıklarımın aynısını yapıyorum.Daha önce sorunsuz bir şekilde videolar eklenirken şu anda maalesef video eklemesi gerçekleşmiyor :(

karakama
    Üye

1-youtube’dan kodu kopyalıyorum.

2-video ekle seçeneğinin olduğu yerde köşeli paranteze toutube ve = işaretiyle kodu yapıştırıp köşeli parantezi kapatıyorum.

3-Bu işlemden sonra kodun yazı ekle sayfasında görülmesi gerekiyor değil mi?

4-Görülmüyor,sayfa bomboş!

Bir kere de şunu dener misiniz?
    Kodları bir kenara bırakın. Sadece ama sadece bir youtube videosunun URL’sini alın.
    Mesela şöyle bir URL olsun: http://www.youtube.com/watch?v=R-BV0eRFeVg
    (Hatta yanlışlıkların önüne geçmek için direkt bu verdiğim URL’yi kopyalayın.)

Blogda yazı paneline kopyalayın bunu. İster Görsel Editörde olsun, isterse HTML editörde olsun, farketmez. Başka hiçbir şey eklemeden yayınlayın bunu.

ihyaca
    Üye

Verdiğiniz URL ile denedim olmadı,youtube’dan farklı bir URL ile denedim,onunla da olmadı.Blog sayfasında video yerine URL görünüyor :(

karakama
    Üye

ihyaca
    Üye

Doğru :))

Çok teşekkür ederim..

Ben kodlari gorsel editore kopyaliyorum ve hic bir sorun yasamiyorum. Belki de tema ile ilgili ya da bambaska bir sorun yasiyorsunuz. Karakama’nin dedigi gibi cozum icin WP’e yazmaktan baska bir sey yok. Yazarken, soundcloud sorununuzu da ekleyin cunku ben blogumda az once soundcloud kopyladim ve hic bir sorun yasamadim.

ihyaca
    Üye

Evet her iki sorunu da belirteceğim inşallah.İçten yardımlarınız ve çabalarınız için teşekkürler :)

SORUN YOK ENABLED KODUNDADIR SORUN

ihyaca
    Üye

Biraz açarmısınız konuyu?

ihyaca
    Üye

Arkadaşlar,biraz ilginç bir yöntemle de olsa artık video ekleyebiliyorum :))

‘You Tube Videoları Eklenmiyor’ konusu yeni yanıtlara kapalı.