yeni başlangıç en baştan (YARDIM)

• herkese merhaba arkadaşlar. ücretsiz blog sayfası oluşturacağım ama kafamı karıştıran bir kaç şey var sizlerden yardım almak istiytorum.

1- ücretsiz blog için filezilla gibi dosya aktarım uygulaması kullanılmalı mı?
    2- filezilla içeriğini kısa ve öz anlatır mısınız neler yapılabildiği hakkında
    3- ücretsiz blog için sitede sağ tarafta olan 3.5.2 sürümünü indirmem gerekiyor mu üyelik aldım ama en başından bir kısa girişle anlatırsanız çok mutlu olurum. eskiden ücretsiz forum siteleri ile falan uğraşıyordum blog sayfamda vardı ama wordpress içeriği çok daha farklı arkadaşım bunda kendimi geliştirmem gerektiğini söyledi biraz başlangıtan uygulamaları nereden yapabileceğime ve filezilla programının ücretsiz blog için kullanılması gerektiğini anlatırmısınız teşekkürler saygılarımla

• Merhaba,

Sanırım WordPress.com ve WordPress.org arasındaki farkı kavramak konusunda biraz güçlük yaşamışsınız.

Şöyle ki, WordPress.com’da hostingi ve büyük oranda denetimi Automattic şirketine ait bir blog kullanırsınız. Eklenti eklemek, reklam eklemek gibi isteklerinizi gerçekleştiremezsiniz.

WordPress.org adresinden indireceğiniz WordPress’i ise, kendi hostunuza kurarak kullanırsınız ve hiçbir şekilde sınırlanmazsınız.

Temelde ikisi de aynı yazılımdır fakat kim tarafından barındırıldığına göre farklılık gösterirler.

Siz bu durumda hangi WordPress’i tercih ediyorsunuz ?

a) WordPress.com
    b) WordPress.org

• ‘yeni başlangıç en baştan (YARDIM)’ konusu yeni yanıtlara kapalı.