Video eklemek

• Yazar
    Yazılar

Merhaba arkadaşlar,
    Blog adresime video yüklemek istiyorum. Video ekleye giriyorum, yukardan ”adresten”e tıklıyorum. Url’yi giriyorum, aşağıda ; YouTube veya Google Video linkinizi yukarı kopyalayın veya aşağıdaki örneklerden birini kullanın. Diyor. Nasıl yapabilirim bu işlemi? Yardımcı olmaya çalışan arkadaşlar bazen link veriyorlar ama açıklamalar İngilizce oluyor Google Translate denen çeviricide malüm, birşey anlamıyorum. Yardım edebilecek olursanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Yardım istediğim blog benimgozumdenmevsimler.wordpress.com.

Merhaba,

Kendi bilgisayarinizdan bir videoyu eklemek yukseltme almadan mumkun degil.
    YouTube video baglantisini kopyalarak videoyu ekleyebilirsiniz.

Suradaki videoyu izlemenizi oneririm: http://wordpress.tv/2009/01/05/embedding-youtube-videos-into-your-wordpresscom-posts/

Forumda video eklemek ile ilgili basliklar bolca var. Ornegin su basliga goz atabilirsiniz:
    https://tr.forums.wordpress.com/topic/video-eklemek-1?replies=4#post-1718

ihyaca
    Üye

@gizemcağlan,

Bazen tamamen doğru işlemleri yaptığınız halde video eklenemiyor. Blogumun ilk dönemlerinde bu sorunu yaşadım..Sorununuz devam ediyorsa bildirin, kendi bulduğum bazı yöntemler var onları paylaşırım..Kolay gelsin..

Merhaba,
    Cevabınızı geç gördüm kusura bakmayın. Blogunuzu inceledim sağ yan tafına video koymuşsunuz güzel olmuş mesela. Bu video eklemek konusunda bana yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

ihyaca
    Üye

Merhaba,

Rica ederim..Yan tarafa video eklemek için, örneğin youtube’dan videonun linkini kopyalayın. Bileşenlerden bir metin bileşenini tutup sağ tarafa taşıyın, kodu yapıştırıp kaydedin. Hepsi bu kadar, kolay gelsin..

Dediğiniz gibi yaptım fakat olmadı yapıştırdığım link görünüyor yan tarafta.

Tamam şimdi oldu. :) Bir soru daha sorup susacağım videonun boyutunu küçültemeyiz değil mi?

ihyaca
    Üye

Küçültebilirsiniz..Embed kodlarda sayılar var, dikkat edin göreceksiniz..O sayıları küçültürseniz video da küçülür..Soru sormak iyidir ayrıca, hepimiz böyle öğrendik :)

Öğrenmem gereken bayağı şey varmış. Yardımlar için teşekkürler :)

ihyaca
    Üye

Rica ederim :)

‘Video eklemek’ konusu yeni yanıtlara kapalı.