ücretsiz bloğuma domain ekleme sorunu

• Yazar
    Yazılar

Merhaba arkadaşlar. WordPress den hostingsiz bir adres aldım. http://www.evdelezzet.wordpress.com. Daha önce godaddy den aldığım http://www.evdelezzet.com alan adım var. WordPress den 12 dolar odeyip bunu kullanabilme yetkisi de aldım. Bunu birincil adres olarak da etkinleştirdim. Ama yanında “Edit DNS ” kısmı var sanırım orayı yapamıyorum. Çünkü bloğum 3 gündür açılmıyor. Google Apps ile yapabilirsiniz kısmındaki yönergeleri takip ederek oraya aşağıdaki şeyleri yazdım.
    MX 5 ALT1.ASPMX.L.GOOGLE.COM.
    MX 5 ALT2.ASPMX.L.GOOGLE.COM.
    MX 1 ASPMX.L.GOOGLE.COM.
    MX 10 ASPMX2.GOOGLEMAIL.COM.
    MX 10 ASPMX3.GOOGLEMAIL.COM.
    TXT v=spf1 include:aspmx.googlemail.com ~all
    Yardımcı olabilecek birileri varsa daha detaylı godaddy yönlendirmelerimi falan da ekleyebilirim. Blogger engeli yüzünden buraya taşıdım ama burada da kullanamıyorum. Lütfen yardımcı olun. Şimdiden çok teşekkürler

Yardım istediğim blog evdelezzet.com.

Godaddy den nameserversları yanlıs yere eklemişim. Sorun çözüldü.

karakama
    Üye

evdelezzet,

Godaddy’dan domaini wp.com’a eklediğinizde “Mail Forwarding” özelliği kısıtlanıyor mu? yani mailiniz[at]evdelezzet.com adresini kullanabiliyor musunuz? Eklediğiniz googlemail dns’leri bu adresi kullanmak için mi?

karakama,
    mailimi kullanabiliyorum ama dnsler özel alan adımı kullanabilmek içindi, mail ise google apps tan alınan mailler. Ben de bu konular hakkında çok detaylı şeyler bilmiyorum, her gün yeni bir şeyler öğreniyorum ama sanırım mailin dns ile ilgisi yok. Ya da varsa da şu aşamada henüz bilmiyorum. Ama şu an @evdelezzet.com mailimi kullanabiliyorum

karakama
    Üye

Çünkü normalde domain yönlendirmesi için üstte yazdıklarınız değil, WordPress’in DNS’leri kullanılıyor. Sizin yazdıklarınız Google ve Googlemail olduğu için sordum.

Bende şöyle birşey oluyor, domaini mapping yoluyla eklediğim zaman @sitesimi.com mailini kullanamıyorum. O zaman MX’ler devreye giriyor herhalde.

Cevap için teşekkür ederim.

edit dns bölümüne ne yazacağım 4 gündür değişik şeyler yazıyorum ama olmuyor. etki alanımı doğrulayamıyorum lütfen yardımcı olursanız sevinierim

ben de kendi sorunum orada zannediyordum ama asıl problem alan adımı aldığım yerdeki nameservers isimlerindeymiş. Bunları doğru girdiğinizden öncelikl emin olun derim ben.

kaimibenyamin;
    öncelikle benim bloğum sorunların tartışıldığı bir forum değildir. Sorunlar burada paylaşılır ve çözüm aranır. Bende günlerce alan adımı etkinleştiremedim, neler hissettiğinizi anlıyorum ama lütfen tekrar bloğuma soru yorumları bırakmayın. Zaten bildiğimce size yardımcı olmaya çalışıyorum. Sizin alan adınız var mı ? Bunu wordpress de kullanmak için gerekli 12$ ödemeyi yaptınız mı? Eğer bunlar tamam ise nasıl map edeceğinizi anlatan http://en.support.wordpress.com/domain-mapping/map-existing-domain/ şu yazıyı okumanızı tavsiye ederim.
    Eğer hosting alarak devam edecekseniz onun ayarlarının nasıl yapıldığını bilmiyorum.

‘ücretsiz bloğuma domain ekleme sorunu’ konusu yeni yanıtlara kapalı.