Kategori ve etiketler silindi

• Yazar
    Yazılar

Merhaba,

Kategoriden-etikete, etiketten-kategoriye çevirme yaparken bir hata oluştu ve bazı kategoriler ve etiketler silindi.Ama etiketlerden bazıları yok diye görünmesine rağmen aramada görünmekte.Şimdi sorun bu durumu eski haline nasıl getireceğim.Bu konu hakkında yardımlarınızı bekliyorum.Kötü bir durum.

İnternette bir çok yere girip çıktım.Hosting firmasına ilet düzeltir şeklinde yazılar var.Ama öyle bişey olmadı ne yazık ki.

Kimileri eklentileri etkisiz yap diyor.Kimileri ise böyle bişey yapılmamasını söylüyor.Ortalık bilgi çöplüğü olmuş.

Bu başlığı açarken bir blog adresi veya başlık açma nedenini belirtmediniz.

Bu destek forumu WordPress.com’da barındırılan bloglar içindir. Eğer sorunuz kendinizin barındırmakta olduğu bir WordPress blogu ile ilgili ise gerekli yardımı WordPress.org forumlarda bulabilirsiniz.
    .
    WordPress.com ile WordPress.org arasındaki farkı anlayamıyorsanız, şu bilgiden yararlanabilirsiniz.

Sorunuzda blogunza bağlantıyı eklemeyi unuttuysanız, lütfen cevap atarak belirtiniz. Böylece kullanıcıların sorunuza cevap vermeleri kolaylaşır.

Bu otomatik bir mesajdır.

wordpress tabanlı bir web sitesi kullanmaktayım.

hakanertr
    Üye

Kendi kiraladığın bir sunucuda barındırdığın wordpress.org tabanlı bir site ile buradaki wordpress.com arasında fark var. wordpress.com ve org arasındaki farkları buradaki yazımdan da okuyabilirsin. Eğer kiraladığın sunucu yöneticileri ile irtibata geçersen, siteni önceden alınmış bir yedekten geri bir tarihe geri yükleyebilirler. Hata büyük ihtimalle veritabanı kaynaklıdır.

Dediğin şeyi yaptım.Hosting firmasına ilettim durumu ama onlar böyle birşey yapamayacaklarını yazılım desteği vermediklerini söylüyor.

Genel olarak internette bu şekilde bilgiler var ama hosting firması herzaman ki gibi destek vermeye yanaşmıyor.Ücreti nedir diye sordum destek vermeniz için ona bile yanaşmadılar doğrusu.Zaten hep sorun yaşadığım bir hosting firması.Arayış içerisindeyim.Çok ukalalar.

Belki bir çözüme ulaşır diye buraya konu açtım.

hakanertr
    Üye

Bende sunucu hizmeti veren firmalardan bıktığım için sonunda ücretsiz bir blog açtım. Eğer söz konusu kişisel bir blog ise sanada aynısını öneririm. Onun dışında yapabileceklerin, eğer elinde veritabanı yedeği yoksa bunu el ile yapman olacaktır. Veri tabanında sitendeki her girişin bir karşılığı vardır ve kayıp/hatalı girişleri buradan silebilir ya da düzeltebilirsin. Tahminim, “phpmyadmin/xxx_term_taxonomy” altında kayıp “post_tag” ve “category” etiketlerinden kaynaklıdır. Fakat, eğer veritabanı ile çok haşır neşir değilsen hiç dokunmaman daha iyi olur. Çünkü, kaş yaparken göz çıkarmak işten bile değil. Ayrıca, bilmiyorum bir etkisi olurmu ama temanı varsayılan temaya döndürmeyi de bir deneyebilirsin.

Evet çok vurdum duymaz davranıyorlar.Hizmeti almadan önce pek bir ilgili oluyorlar ama iş başa düştükten sonra pek bir ilgisizler.

Ne yazık ki veritabanı ile haşır neşir değilim.Bilsem hosting firmasını aramayı bile düşünmem.Keşke blog sayfası olarak devam etseymiş dediğim çok oldu.Yaşana bilecek bütün sorunları bu kısa süre içersinde bu hosting firması sayesinde yaşadım diyebilirim.

Dedeğini deniyeceğim

” temanı varsayılan temaya döndürmeyi de bir deneyebilirsin”

Umarım bir işe yarar.Bu sorunun çözümünü malesef tek tek eklemekle gidermeye çalışıyorum.Artık olduğu kadar.

İlgin için teşekkürler.

‘Kategori ve etiketler silindi’ konusu yeni yanıtlara kapalı.