felak suresi

• Felak suresi, Fazla ışık günün hükümdarı, ve gecenin hükümdarı olarak küçük ışık olmak: Ve Tanrı iki büyük ışıklar yaptı ve o yıldız yaptı.
    01:17 Ve Tanrı yeryüzünde ışık vermek, cennet kemer koyabilir;
    01:18 Gün ve gece boyunca, kural vardır ve ışık ve karanlık arasında bir bölümü için: ve Tanrı bunun iyi olduğunu gördü.
    01:19 Ve akşam oldu ve orada sabah, dördüncü gün, oldu.
    01:20 Ve suları canlıların dolu, edelim ve kuşların cennet kemer altında, Felak suresi toprak üzerinde uçuş olsun, dedi.
    01:21 Ve Allah Felak suresi büyük deniz hayvanlar, ve sular ile doluydu her yaşam tür ve hareketli bir şey, ve kanatlı kuş her çeşit yaptı: Tanrı bunun iyi olduğunu gördü.
    01:22 Ve Tanrı, verimli olun ve var artış, denizlerin tam söyleyerek tüm suları yapım ve kuşlar yeryüzünde artırılabilir izin, onlara kendi nimet verdi.
    01:23 Ve akşam oldu ve orada sabah, beşinci gün vardı.
    01:24 Ve Tanrı toprak ve sığır canlıların ve yeryüzünde hareket her şeyi, ve onların sıralamak sonra yeryüzünün hayvanlar her türlü doğum vereyim dedi: ve öyle oldu.
    01:25 Ve Tanrı onun tür sonra toprak canavar yapılmış, sığır ve onların sıralamak sonra, her şeyi kendi sıralama sonra yeryüzünde hareket: ve Tanrı bunun iyi olduğunu gördü.
    01:26 Ve Tanrı dedi, bizi bizim gibi, bizim imaj adam yapmak edelim: ve ona denizin üzerinde balık ve hava kuşlar üzerinde ve hayvan üzerinde ve tüm dünya üzerinde ve düz gider her canlının üzerinde kural atalım Yeryüzünde.
    01:27 Ve Tanrı onu yaptı Felak suresi Tanrı’nın suretinde, onun görüntüdeki adam yapılan: erkek ve dişi onları yaptı.
    01:28 Ve Allah onlara onun nimet verdi ve, verimli olun ve var artış, ve toprak tam yapmak ve bunun usta onlara dedi; denizin üzerinde balık ve hava kuşlar üzerinde ve yeryüzünde hareket eden her canlının üzerinde yöneticiler olacak.
    01:29 Ve Tanrı Felak suresi ile, sana tüm dünya yüzünde tohum üreten, her bitki, meyve ve tohum üretim olan her ağaç verdik bakın, dedi: onlar yiyecek olacak:
    01:30 Ve yeryüzünde her hayvan ve havada her kuş ve ben yemek için her yeşil bitki verdik dünya yüzünde hareket eden her canlının: ve öyle oldu.
    01:31 Ve Tanrı yapmıştı her şeyi gördüm ve çok iyi oldu. Ve akşam oldu ve orada sabah, altıncı gün, oldu.

• ‘felak suresi’ konusu yeni yanıtlara kapalı.