Bu bloğu düzenlemek için karşıya ortam yükleme iznine ihtiyacınız var. (You need permission to upload media to edit this block.)

• Yazar
    Yazılar

erenavcil
    Üye

Dün web siteme eklenti yükledim. (Woo 3D Viewer). Eklentiyi yükledikten kısa bir süre sonra uploads klasörünün izinleri değişti. Yazı ekle sayfasından galeri bloğu ‘Bu bloğu düzenlemek için karşıya ortam yükleme iznine ihtiyacınız var’ hatasını verdi. Sonra eklenti uploads klasöründe sorun olduğuna dair bir yazı yazdı ve yeni bir eklenti kurmamı istedi.(Protect Uploads Plugin). Bu eklenti uploads klasöründe hata olduğunu bunun için .htaccess klasörünü ve index.php dosyasını düzenlemesiyle alakalı izin istedi. Bende kabul ettim. Sorunum düzelmedi. Anasayfamda benim olmayan reklam banner’ı ve reklam çıktı. FTP ile eklentileri sildim. FTP’de .quratina .tmb gibi dosyalar oluştu. Bu dosyalar alt domainde ki diğer wordpress sistemlerinde de vardı. Normal mi bilmiyorum ama yeni görüyorum. Sorun bu eklentide. Bu olay 2. defa başıma geldi. Eklentiyi yükleyinde bunlar oluyor. Eklentileri WordPress eklenti sayfasından yükledim

eng.

I installed the plugin on my website yesterday. (Woo 3D Viewer). The permissions of the uploads folder changed shortly after installing the plugin. From the add post page, the gallery block gave the error ‘You need permission to upload media to edit this block’. Then he wrote an article in the plugin uploads folder about the problem and asked me to install a new plugin (Protect Uploads Plugin). This plugin asked for permission to edit the .htaccess folder and index.php file for uploads folder error. I confirmed too. My problem has not improved. There was an advertisement banner and an advertisement that was not mine on my homepage. I deleted the plugins via FTP. Files such as .quratina .tmb occurred in FTP. These files existed in other wordpress systems in the subdomain. I don’t know if it’s normal but I see it new. The problem is in this plugin. This event happened to me for the second time. These happen when you install the plugin. I installed the plugins from the WordPress plugin page

Merhaba,

Yaşanan problemle ilgili eklenti üreticisiyle iletişime geçmeniz gerekir. Dosya izinlerinizi değiştirdiğine göre üreticiden yanıt gelene kadar bu eklentiyi kullanmamanızı tavsiye ederim. htaccess ve index.php dosyalarında ne değişiklikler yaptığı da önemli.

erenavcil
    Üye

htacces dosyasında dosya yükleme izinlerini açıyor. Php html vs. Bunları siliyorum ama arkaplanda sürekli çalışıyor 2 defa verilerimi sildim. Subdomainde ki wordpresste bu oluyor. Ana domaine girmesinden korkuyorum.
    Dediğim gibi her iki sitede de .quarantine , .tbm tarzı dosyalar oluşmuş durumda. Bunlar normal mi?

Cevabınız için teşekkür ederim

.htacces dosya izninizi 644, upload klasörünüzün iznini 755 olarak ayarlı olmalı. Eklenti bu ayarları değiştirmiş gözüküyor, manuel olarak bu izinleri yeniden ayarlayabilir misiniz? Daha sonra da tekrar oluşturulan dosyalar ile .htaccess e eklediği satırları da temizleyebilirsiniz.

Bu konuyu yanıtlamak için oturum açmalısınız.