adres değiştirme sorunu

• gezmeci.wordpress.com olan site adresimi kıvırcık gezgin olarak tanındığım için kvrckgezgin.wordpress.com olarak blog adresi değiştirme şeklinde değiştirdim. Ancak eski adresim silinmedi hala google da görünüyor ama hiç post yokmuş gibi görünüyor. bu problemi nasıl çözebilirim. teşekkürler…

Yardım istediğim blog (yalnızca oturum açmış kullanıcılar tarafından görülebilir).

• Her iki adreste açık. Url değiştirmek yerine yeni adres almışsın. Eski site yönetici paneli sol menü > Ayarlar > Okuma ayarlarında bulunan “I would like my site to be private, visible only to users I choose” seçeneğini seç (böylece ileride tekrar kullanmak istersen elinin altında bulunur fakat google dahil kimse göremez) ve google’ın bunu farketmesini bekle. Google farketmesi birkaç hafta da sürebilir, birkaç ay da. Bunu bilemeyiz.

• teşekkür ederim, blog adresi değiştirme kısmından yaptım ama neden bu şekilde oldu anlayamadım. peki transfer etme gibi bir şey olamaz mıydı eski adresi yeni adrese transfer etmek gibi.

• Blog adresi (url) değişimi yönetici paneli > bloglarım sayfasından yapılıyor ama şu an yeni adresi almış olduğun için değişen birşey olmaz. Dediğim şekilde yaparsan da aynı sonucu almış olursun. Google tarafında yapacak bir şey yok. Beklemen gerekir. Yeni siteni Google web yöneticisi araçlarına kaydedebilirsin.

• Bende sizin için kontrıl ettim sorun görünmemekte..Bakınca gezmeci blogunuzdan digerine yönlendirme yapmışsınız..

• ‘adres değiştirme sorunu’ konusu yeni yanıtlara kapalı.