Etiquetas » Droga

Policia ndjek veturën, kapen rreth 5 kg drogë në udhëkryqin Novobërdë-Gjilan

Sot rreth orës 07:20, Sektori Qendror për Hetimin e Narkotikëve-DHTN pas pranimit të informatave përmes rrugëve operative, se disa persona (me veturë) janë duke transportuar substancë të dyshuar narkotike, kane realizuar një plan taktik në koordinim me patrullën policore të Stacionit Policor të Novobërdës dhe në udhëkryqin Novobërdë-Gjilan në fshatin Llabjan kanë tentuar ta ndalojnë veturën e dyshuar Pollo me targa vendore. 157 palabras más

Lajme

Kriminelët ballkanas kontrollojnë trafikun e drogës nga Ekuadori

Në një raport të fundit të policisë ekuadoriane vlerësohet se që nga viti 2014 deri tani janë arrestuar në këtë shtet të Amerikës Latine 24 trafikantë ballkanas të kokainës kryesisht shqiptarë dhe malazezë ndërsa 4 të tjerë janë vrarë. 190 palabras más

Lajme

Kapen 400 kg kokainë brenda pakove të bananeve në Mal të Zi

Policia në Mal të Zi ka sekuestruar 400 kg kokainë në arkat e bananeve. Bëhet e ditur se kokaina vinte nga Ekuadori.

Sipas mediave të huaja… 45 palabras más

Lajme

Policia kroate kap sasi të mëdha të kokainës në Dubrovnik – momenti kur zhytësit kërkojnë drogën nën varkë

Policia kroate ka sekuestruar sasi të mëdha heroine dhe kokaine në Dubrovnik.

Sipas medieve kroate, përcjell Telegrafi, këto janë dy raste supozohet se nuk kanë ndonjë lidhje me njëra-tjetrën. 141 palabras más

Lajme

Fenylethylaminy #5: Mouchy, vážky, motýli

Jak jsme si již ukazovali, methoxy skupiny na druhé a páté pozici jsou velmi důležité pro správné vázání psychedelik z rodiny 2C-x na serotoninové receptory v mozku, a tedy i pro jejich… 3.535 palabras más

Věda

Appunti di lettura: “Il giorno in cui diedi fuoco alla mia casa” di Francesca Mattei

Non accadere e non muoversi come motore di narrazione. La sensazione di non esserci del tutto, come diceva quello. A tratti, la nostalgia di qualcosa di orribile e la domanda: si può provare – lettore, autrice, persona – o inscenare – autrice – la nostalgia di qualcosa di orribile? 136 palabras más

Appunti Di Lettura

L' amico spaccino

In un anno in cui l’Italia potrebbe vincere anche il mondiale di Ping Pong contro la Cina, al palazzetto dello sport di Nanchino, non mancano ad allietare e ristorare il nostro orgoglio nazionale storie come quella di Matteo e la sua corte. 104 palabras más

Droga