Schlagwörter » Osmani

Osmani: Ndërkombëtarët nuk duan “Republika Srpska” në Kosovë, fajin e kanë ish-kryeministrat

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka folur sot para takimit që do të ketë me të dërguarin e posaçëm i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, dhe të dërguarin e posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak. 271 weitere Wörter

Lajme

Ky është ish burri i Arbana Osmanit

Prezantuesja e njohur e ekranit, Arbana Osmani, është padyshim një nga figurat më të famshme të momentit.

Ajo prezanton “Big Brother VIP Albania”, që është produksioni më i famshëm, i sukseshëm dhe i shikuar i momentit. 72 weitere Wörter

Showbiz

Hovenier bën homazhe te shtatorja e Ibrahim Rugovës: Desha ta bëj këtë në ditën e parë si ambasador

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovës, Jeff Hovenier, në ditën e parë në punë zgjodhi të bëjë homazhe te shtatorja e presidentit historik të Kosovës, Ibrahim Rugova. 108 weitere Wörter

Lajme

Osmani mirëpret ambasadorin amerikan Hovenier: S’gjeni aleat më besnik sesa Kosova

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani e ka pritur ambasadorin e ri të Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë, Jeff Hovenier.

Osmani u shpreh e kënaqur për ta mirëpritur në Kosovë ambasadorin e ri, duke e siguruar se “nuk do të gjeni asnjëherë aleat më të përkushtuar dhe më besnik sesa Republika e Kosovës”. 251 weitere Wörter

Lajme

Slovenija: Predsednik Pahor putuje u Srbiju i Kosovo

Predsednik Slovenije Borut Pahor posetiće Srbiju i Kosovo u nedelju i ponedeljak. U nedelju bi trebalo da se sastane sa predsednikom Srbije Aleksandrom Vučićem, a u ponedeljak sa predsednicom Kosova Vjosom Osmani i premijerom Aljbinom Kurtijem, saopšteno je iz Pahorovog kabineta. 125 weitere Wörter

Politika/Politics